راهنمای شناخت انواع جارو برقی

راهنمای شناخت انواع جارو برقی

جاروبرقی به عنوان یک وسیله تمیز کننده توانست در سبد انسان جای بگیرد. یک جاروبرقی یا دستگاه مکنده می تواند محیط شما را به ساده ترین شکل تمیز کند. جاروبرقی به دلیل عملکرد جاروبرقی و تمیز کردن نام خود را به انگلیسی گرفته است و دلیل این نام را می توان در عملکرد جاروبرقی جستجو کرد. جاروبرقی به عملکرد مکش جاروبرقی اشاره دارد و Cleaner به این موضوع اشاره دارد که این دستگاه در دسته دستگاه های نظافتی قرار می گیرد. سوالات زیادی در رابطه با جاروبرقی وجود دارد که در این مقاله سعی می کنیم به همه آنها پاسخ دهیم.

انواع جاروبرقی با توجه به ظاهر و عملکرد
پاک کننده های مدرن در اشکال و عملکردهای مختلفی تولید می شوند که می توان آنها را به دسته های زیر تقسیم کرد.

1 – جاروبرقی خوابیده یا جعبه ای


از نام این نوع جاروبرقی تعجب نکنید. این نوع جاروبرقی نوع جدیدی از جاروبرقی نیست و به همان جاروبرقی های خانگی اطلاق می شود که همه ما از آن استفاده می کنیم. در واقع جاروبرقی های خانگی همان جاروبرقی های ایستاده یا جعبه ای هستند که در مدل های کیسه ای و مخزن دار طراحی و تولید می شوند.
در جاروبرقی های بدون ظروف، زباله ها در کیسه یا پوشش یکبار مصرف جمع آوری می شوند. وقتی کیسه دائمی یا پوشش یکبار مصرف پر شد، درپوش یا کیسه را تعویض یا خالی کنید. در جاروبرقی قوطی، نیازی به خرید کیسه وکیوم ندارید. در این مدل جاروبرقی زباله ها در ظرفی جمع آوری می شوند و پس از پر شدن ظرف باید تخلیه شوند. بسته به سلیقه خود می توانید یکی از مدل های جاروبرقی افقی را انتخاب کنید.


2- جاروبرقی ایستاده یا عصایی


جاروبرقی های عمودی یا چسبیده یکی دیگر از انواع پاک کننده های خانگی است که طرفداران کمی در بین ایرانی ها دارد. دلیل استقبال کم جاروبرقی ها حمل و نقل سنگین و صدای زیاد آنها نسبت به جاروبرقی است. جاروبرقی‌های استیک ارزان‌تر از جاروبرقی‌های جعبه‌ای هستند، اما استفاده از آنها مانند جاروبرقی جعبه‌ای آسان نیست.


3- جاروبرقی سطلی


جاروبرقی های سطلی از نظر ظاهری استوانه ای ساخته می شوند و از نظر عملکرد در مقایسه با جاروبرقی های عمودی و شیب دار قدرت و قدرت مکش بیشتری از خود نشان می دهند. علاوه بر قدرت بالا، وجود مخزن با ظرفیت بالا باعث می شود که نیازی به تخلیه سریع مخزن جاروبرقی سطلی نداشته باشید. جاروبرقی های سطلی به دلیل موتور قدرتمندی که دارند، علاوه بر مصارف خانگی، ابزاری کاربردی برای نظافت محیط های صنعتی نیز محسوب می شوند. با توجه به عملکرد جاروبرقی های سطلی، این نوع جاروبرقی ها به عنوان جاروبرقی صنعتی نیز شناخته می شوند.
جاروبرقی سطلی بیشتر در هتل ها، مراکز خرید و … استفاده می شود. عملکرد و نوع عملکرد این نوع جاروبرقی آنها را به دو نوع جاروبرقی سطلی صنعتی و جاروبرقی سطلی نیمه صنعتی تقسیم می کند. از بهترین برندهای جاروبرقی سطلی می توان به جاروبرقی سطلی هیتاچی، جاروبرقی سطلی امرسون و جاروبرقی سطلی هیوندای اشاره کرد.


4- جاروبرقی رباتیک


جاروبرقی رباتی نوع جدیدی از جاروبرقی است که امروزه توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. جاروبرقی های رباتی نسل جدیدی از جاروبرقی ها هستند که با استفاده از فناوری هوش مصنوعی طراحی و ساخته شده اند. این نوع جاروها می توانند به صورت هوشمند در محیط حرکت کنند و به طور خودکار قسمت مورد نظر شما را تمیز کنند. الگوی حرکت جاروبرقی ربات بسته به نوع جاروبرقی متفاوت است. برخی از جاروبرقی های ربات فقط یک مدل حرکتی در حافظه دارند و بر اساس آن مدل شروع به حرکت می کنند، اما جاروبرقی های پیشرفته ربات قابل برنامه ریزی هستند و می توانید یک مدل حرکتی برای آن تنظیم کنید.


5- جاروبرقی مرکزی


این نوع جاروبرقی حالت نظافت خاصی را برای کاربران فراهم می کند. این خلاء مرکزی برای اجرا نیاز به طراحی خاصی دارد. طراحی سیستم وکیوم مرکزی نیاز به بحث خاصی دارد که از حوصله این مقاله خارج است. اگر علاقه مند به تحقیق و تحقیق در مورد جاروبرقی مرکزی هستید، می توانید از مقالات نوشته شده در این زمینه استفاده کنید و برای تحقق آن از متخصصان این حوزه مشاوره لازم را دریافت کنید.


6- جاروبرقی چند منظوره


همانطور که از نام آن پیداست، یک پاک کننده همه منظوره می تواند کارهای زیادی را انجام دهد. این نوع پاک کننده انواع مختلفی دارد و هر کدام عملکرد متفاوتی دارند. بسته به نیاز خود، می توانید یک پاک کننده جهانی را از مدل های مختلف انتخاب کنید. از وظایف پاک کننده یونیورسال می توان به نظافت فرش، موکت، مبل، تمیز کردن سطوح سخت و غیره اشاره کرد. به عنوان یک پاک کننده آب و کثیفی می توانید از انواع شوینده های چند منظوره استفاده کنید.